صفحه شخصی مرضیه پورمجیدی   
 
نام و نام خانوادگی: مرضیه پورمجیدی
استان: آذربایجان غربی - شهرستان: ارومیه
رشته: کارشناسی ارشد معماری
شغل:  نمایندگی فروش نرم افزار سازه 90 -سازه نگار آذربایجانغربی
شماره نظام مهندسی:  141001515
تاریخ عضویت:  1388/12/21
 روزنوشت ها    
 

 سپاسگزاری بخش عمومی

9

با کلیک بر روی هر یک از تصویرهای این روزنوشت، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

با سپاسگزاری به منبعی از انرژی و نعمت‌ها در جهان هستی وصل می‌شویم و نزدیکترین فرکانس به منبع نعمت و فراوانی فرکانس سپاسگزاری از نعمت‌ها و داشته‌های خودمان است، شروع و پایان روز شما اگر با سپاسگزاری از همه نعمت‌های اطرافتان باشد، بهترین‌ها را وارد زندگی خود می‌کنید. سپاسگزاری بهترین راه برای ایجاد حس خوب است. وقتی ما حس خوبی به خود و زندگی داشته باشیم، زندگی ما روزبه‌روز آرام‌تر و سالم‌تر و شادتر می‌شود.


سپاسگزاری یکی از قدرتمندترین کارها برای آرام کردن ذهن و به دست آوردن حال و احساس خوب است. وقتی ما در حال شکرگزاری هستیم، ارتعاشاتی را به جهان هستی ارسال می‌کنیم که ما را به یک انسان توانگر در جهان هستی تبدیل می کند. یکی از ویژگی‌های افراد موفق و ثروتمند، ویژگی سپاسگزاری است. موفقان به شدت افراد شکرگزار و قدردانی هستند. هرچه توجه و تمرکز ما بروی داشته‌هایمان بیشتر باشد، نعمت‌های زندگی ما هم بیشتر می‌شود.

وقتی ما آگاهانه بر روی نعمت‌های زندگی خود توجه و تمرکز می‌کنیم، ذهن ما هم به شدت به دنبال فراهم کردن نعمت‌های بیشتری در زندگی برای ما می‌گردد، زیرا به هر چیزی که در جهان هستی توجه و تمرکز کنیم، دقیقا همان چیزها در زندگی ما بیشتر و بیشتر می‌شود. اگر توجه ما بر روی توانگری و ثروت باشد، ثروت ما روزبه‌روز بیشتر و بیشتر می‌شود و اگر توجه ما بر روی فقر باشد، روزبه‌روز فقیرتر می‌شویم.

شکر نعمت نعمتت افزون کند
کفر نعمت از کفت بیرون کند

بنابراین قبل از شروع یک روز و در انتهای شب از پنج تا ده نعمت زندگی خود و اطرافیانی که ما را راهنمایی و کمک کرده‌اند، سپاسگزاری می‌کنیم.

فرق میان انسان‌های سپاسگزار و ناسپاس را می‌توانید در دوستان و اطرافیان خود به وضوح ببینید: انسان‌های سپاسگزار همیشه آرام و متواضع‌اند و زندگی پر از نعمتی را تجربه می‌کنند و شب و روز در حال سپاسگزاری هستند؛ بابت تمام نعمت‌های خداوند سپاسگزار هستند. هر کسی کار کوچکی هم برایشان انجام دهد، بلافاصله از او قدردانی می‌کنند. به خاطر همین دوستان وفادار بیشتری دور آن‌ها جمع هستند و کائنات هم مسیر آن‌ها را در دسترسی به اهداف و آرزو ها همیشه هموار می‌کند.

برعکس انسان‌های ناسپاس همیشه بدخلق و عصبانی و شاکی از دنیا و انسان‌های دیگر هستند. همیشه در حال غر زدن هستند و نتیجه زندگی آن‌ها هم فقر و بدبختی و تنهایی است.

تهیه دفترچه سپاسگزاری
شاید این کار پنج دقیقه بیشتر وقت شما را در شبانه‌روز نگیرد، ولی به شما قول می‌دهم نتایج آن در زندگی شما خیره‌کننده است: یک دفترچه سپاسگزاری برای خود تهیه کنید و هر روز پیش از خواب و بلافاصله پس از بیداری بابت پنج نعمت زندگی خود از جهان هستی و از ۵ نفر افراد تأثیرگذار اطراف خود سپاسگزاری کنید و یاداشت کنید. هر روز که می‌خواهید روز خود را شروع کنید، بلافاصله به سراغ دفترچه بروید و شروع به نوشتن ۵ نعمتی که بابتش سپاسگزار هستید، کنید.


خدایا
ازتو به خاطر چشم‌هایم که می‌بینند، گوش‌هایم که می‌شنوند، دست‌ها و پاهایم که حرکت می‌کنند و عزیزانی که کنارم هستند، سپاسگزارم.

دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 12:59  
 نظرات